ucuz uçak bileti onurair

Bagaj Kapasiteleri İle Onur Air Fark Yaratıyor

Onur Air firması sayesinde seyahatlerinizde ekstra bagaj hakkı almanız uygun fiyatlar ile mümkündür. Havayolu taşımacılığı her açıdan avantaj sağlasa da ne yazık ki bagaj kapasitesinin belirli aralıklarda olması birçok yolcu için hoş karşılanmıyor. Özellikle uzun süreli seyahatlerde ve yurtdışı uçuşlarında ne yazık ki ekstra bagaj hakkı almaya gerek duyuluyor. Seyahate çıkarken yanınıza az eşya alsanız da dönüşte mutlaka daha fazla eşyanız oluyor. Bu da havalimanında fark edildiğinde ya eşyalarınızı atmanız ya da fazla para ödeyip ekstra bagaj hakkı satın almanıza neden oluyor. Fakat havaalanında ekstra bagaj alma seçenekleri bir hayli pahalı oluyor. Onur Air yolcularının daha rahat seyahat edebilmesi için internet sitesi üzerinden alınan ekstra bagaj haklarında indirim sağlıyor. Bu sayede seyahat planınızı yaparken bavul konusunda esnek davranabiliyorsunuz.

Yolcular İçin Özel Bagaj Paketleri

Onur Air yolcuları için oluşturulan Serbest bagaj hakkı iç hatlarda 15 kilogram, dış hatlarda ise 20 kilogramdır. İç hatlar için paket almanız dahilinde iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu seçeneklerden birisi standart paket olan 20 kilogram ve özel paket olan 25 kilogramdır. Dış hatlar için ise standart paket 30 kilogram, özel paket seçeneği 40 kilogramdır. Havaalanından bu paketleri almaya kalktığınızda daha fazla para ödemek zorunda kalırsanız. İç hatlar için kilogram başına 6 TL öderken, dış hatlar için kilogram başı 28 TL fark ödemek durumunda kalırsınız. Fakat seyahat planınızı yaparken eşya konusunda esnek davranmak isteyip öncesinde internet sitesi üzerinden satın alma işlemi yaparsanız fiyat tarifesi farklı olacaktır. İnternet üzerinden aldığınız ekstra bagaj hakkında iç hatlarda kilogram başına 4 TL, dış hatlarda ise 14 TL ödersiniz.

Onur Air Bagaj Kuralları

Onur Air firmasının bagaj malzemeleri hakkında belirlemiş olduğu bir takım kurallar mevcuttur. Bu kurallardan ilki spor malzemelerinde için kontuar fiyat belirlemesidir. İç hat uçuşlarda takım başına spor malzemeleri için 30 TL, dış hatlarda ise 30€ ücret tahsil edilecektir. Yolcuların uçak altına verecek oldukları kolileri 15 kilogramı geçmeyecek ve dağılmayacak şekilde paketlemeleri gerekir. Bagajlarda akıcı, yanıcı veya kırılabilecek olan ürünler uçağa alınmamaktadır.

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir